Stay informed of the latest news from the venues in The Hague and sign up for the newsletter
Sign-upYour event in The Hague is centrally located in the Randstad and easily accessible
View the locations
Een evenement in een topmuseum. In Den Haag is het mogelijk en zeker in het Mauritshuis. Eventmanager Maaike van der Burg vertelt erover in deze eventcase. Je zou het misschien niet zeggen, maar achter de schermen wordt hard en snel gewerkt om bijeenkomsten in het museum tot een succes te maken.
Gouden Zaal
Als het gaat om een rijke, culturele uitstraling, zijn er weinig locaties die het Mauritshuis overtreffen. Maaike van der Burg noemt de zalen op die voor evenementen beschikbaar zijn. Een ervan is de Gouden Zaal, de mooiste ruimte van het museum, met muur- en plafondschilderingen van de Venetiaanse kunstenaar Pellegrini. Hier werd tijdens het staatsbezoek van Portugal de lunch geserveerd’, vertelt Van der Burg. Het is dus soms letterlijk een koninklijke omgeving. Andere mogelijkheden zijn de Foyer, Randstadzaal, Nassauzaal of Galerij Prins Willem V. Van der Burg: ‘Een populaire activiteit is samen zelf een groot kunstwerk maken. Daar hebben we speciaal een ruimte voor ingericht, de Kunstwerkplaats. We krijgen na afloop regelmatig een foto toegestuurd met het resultaat dat aan de kantoormuur is opgehangen.’
Evenementen in de Gouden Zaal en Foyer – afgezien van staatslunches – kunnen alleen buiten openingstijden plaatsvinden. De overige zalen zijn wel tijdens openingstijd te boeken. Het is ook mogelijk om buiten de openingstijden het museum te bezoeken, vaak doen we dit in combinatie met een borrel. Van der Burg: ‘Onze opdrachtgevers willen vaak een rondleiding met een specifiek thema. Daarvoor zoeken we naar een koppeling met de organisatie of het thema van de bijeenkomst. Is het thema bijvoorbeeld duurzaamheid dan maken we een rondleiding specifiek met dit thema.
Galerij Prins Willem V
Gevraagd naar opbouwdagen antwoordt Van der Burg: ‘Daar kan bij ons geen sprake van zijn. We hebben hooguit twee uur! Dat is krap en dus hard werken. Met dit werk heb je geen sportabonnement meer nodig. De eventmanager vertelt tot slot over een recente bijeenkomst van de Culture Club, een programma voor cultuurliefhebbers tot 40 jaar. Het ging dit keer om een ontbijt in Galerij Prins Willem V, het oudste museum van Nederland en een onderdeel van het Mauritshuis. Ook deze ruimte is dus voor evenementen beschikbaar. ‘De plek is adembenemend, want je zit midden tussen de schilderijen aan tafel’ zegt Van der Burg. ‘Er was ook een gids aanwezig, die over deze kunstwerken vertelde. Voor de cateraar CateringMeesters was het ook topsport. Er is daar geen keuken én geen goederenlift en dus moest er een mobiele keuken de trap op worden gesjouwd. Maar dat was de inspanning waard. Dit is iets waarover de deelnemers lang blijven doorpraten.’
Het Mauritshuis voor uw evenement
Voor zakelijke evenementen omringd door 17de-eeuwse schilderkunst in een schitterend gebouw bij het Binnenhof. Met zes zalen en de Marmeren Hal biedt het Mauritshuis verschillende mogelijkheden tot 350 deelnemers. Kijk op de website van het museum voor informatie.
Stay informed of the latest news from the venues in The Hague and sign up for the newsletter
Sign-upYour event in The Hague is centrally located in the Randstad and easily accessible
View the locations